Wianki komunijne dla dziewczynki – jaki wianek wybrać?

Organizacja przyjęcia komunijnego dziecka wiąże się z obowiązkiem wyboru wielu dodatków. Jednym z niezbędnych elementów są wianki komunijne. Wianki to coś, co musi mieć każda z dziewczynek przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii. Jest to w zasadzie jeden z symboli tej uroczystości i dodatek, o którym nie możemy zapominać. Na rynku istnieje ogromny wybór wianków komunijnych, jak więc wybrać ten jedyny? Czy może zrobić go samodzielnie? Poniżej znajdziecie porady i propozycje, które na pewno pomogą dokonać ważnego wyboru.

1. Wianek komunijny z żywych kwiatów
Wianki naturalne, wykonane z żywych kwiatów lub roślin prezentują się bardzo oryginalnie. Przygotowując taki wianek mamy również pewność, że żadna inna dziewczynka nie będzie miała wianka identycznego. Takie wianki najczęściej zaplatane są z delikatnych kwiatów w odcieniach bieli lub kremu i oczywiście z zielonych dodatków. Przykładami zielonych elementów jest chociażby bukszpan czy mirt, który prezentuje się efektownie i rewelacyjnie wpisuje się w symbolikę przyjęcia komunijne. Zaletą takich wianków jest więc niewątpliwie niepowtarzalność i piękny wygląd, ale taki wianek bardzo szybko może zwiędnąć. Poza tym nie mamy stuprocentowej pewności, czy zaplatając wianek samodzielnie nie popełnimy gdzieś błędu, a wianek nie rozpadnie się podczas uroczystości. Warto więc pomyśleć o gotowym wianku komunijnym ze sztucznych kwiatów.

2. Wianki komunijne ze sztucznych kwiatów
Wianki z kwiatów sztucznych to przede wszystkim bezpieczeństwo w noszeniu i świadomość, że wianek nie zwiędnie, a dzięki temu zawsze będzie prezentował się idealnie. Kolejną zaletą jest oszczędność czasu, którego przed przyjęciem komunijnym mamy często bardzo niewiele. Wianki są gotowe, więc w ciągu jednej chwili możemy cieszyć się wspaniałą ozdobą, unikając długich godzin spędzonych na zaplatanie wianka z kwiatów żywych. Wianek sztuczny to również dodatek, który dziewczynka może wykorzystać podczas całego „białego tygodnia”. Takie wianki są trwałe, zawsze prezentują się świeżo i ładnie. Najczęściej pasują również do większości sukienek i alb komunijnych, a ogromny wybór wzorów pozwala na dopasowanie wianka do całej stylizacji.
Jednymi z popularniejszych wianków są wianki w całości wykonane z białych kwiatów. Prezentują się bardzo elegancko i odświętnie, a do tego spójnie współgrają z pozostałymi dodatkami. Takie wianki najczęściej wykonane są z drobnych różyczek czy margaretek. Często posiadają również dodatkowe zdobienia w postaci połyskujących cyrkonii, kryształowych kwiatów czy perełek, które prezentują się elegancko i dziewczęco. Wianki z kwiatów  białym dostępne są w wielu wariantach. W zależności od upodobań możemy zdecydować się na wianek pełny, bogato zdobiony lub wybrać ten bardziej skromny.

wianek-komunia-2 wianek-komunia-3 wianek-komunia-4

Drugą propozycją są bardzo modne w tym roku wianki wykonane z elementów przypominających te naturalne. Mamy tutaj zielone dodatki w postaci gałązek czy roślinnych pączków. Często pojawia się również mirt, który prezentuje się oryginalnie i wygląda jak żywy. Takie wianki to jeden z dodatków, które są aktualnie w trendach i na pewno spodobają się wszystkim, którzy choć trochę podążają za modą. Wianki w stylu naturalnym często są skromne, proste, a jednocześnie bardzo efektowne. Wyglądają niezwykle dziewczęco i można dopasować je do każdej fryzury komunijnej. Taki wianek możemy zastosować w połączeniu z rozpuszczonymi włosami. Fryzura komunijna nie powinna przytłoczyć wianka, a ten powinien jeszcze bardziej ją podkreślać. Wianki w tym stylu nawiązują troszeczkę do tych wykonywanych ręcznie i dzięki temu są bardzo oryginalne. Dziewczynka przystępująca do Pierwszej Komunii w takim wianku na główce będzie prezentowała się odświętnie, naturalnie i dziewczęco, czyli tak jak w tym dniu powinna wyglądać.

wianek-komunijny-1 wianek-komunijny-2 wianek-komunijny-3 wianek-naturalny
3. Wianki na kok
Jeżeli fryzura komunijna, na którą się zdecydowaliśmy to elegancki kok warto pomyśleć o specjalnym wianuszku na kok. Jest to wianek, który oplecie koka dookoła sprawiając, że cała fryzura prezentuje się wyjątkowo elegancko. Wianki na kok łatwo się zakłada, są one wygodne i praktyczne. Wianki na kok dla dziewczynki to świetna opcja. Dzięki takiemu wiankowi nasza fryzura prezentuje się bardzo efektownie bez dużego wysiłku.

wianek-na-kok wianek-na-kok-2

4. Opaski komunijne
Pierwsza Komunia to dzień, w którym dziecko powinno prezentować się wyjątkowo odświętnie, jednak co z całym „Białym Tygodniem”? Podczas niego nie musimy wykonywać pracochłonnej fryzury i zakładać wianka komunijnego. Świetną alternatywą są dziewczęce opaski komunijne, które możemy zastosować do prostego koczku lub rozpuszczonych włosów. Opaski komunijne to dodatek bardzo wygodny, łatwy w zastosowaniu i stosunkowo niedrogi. Ceny opasek wahają się w granicach 10-25zł, więc myślę, że każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Opaski występują również w wielu wzorach, są lekkie i wygodne w noszeniu, więc bardzo praktyczne. Dodatkowo ogromny wybór zdobień i dodatków sprawia, że możemy wybrać opaskę podobną do wianka, która spójnie współgra ze wszystkimi elementami ubioru.
Opaski najczęściej zdobione są białymi kwiatami oraz dodatkowymi elementami, które urozmaicają całość. Są to głównie perełki, które prezentują się prześlicznie oraz malutkie kryształki, często ułożone w różne kształty. Opaski komunijne to świetny wybór, jeżeli chodzi o cały „biały tydzień”.

opaska-komunia opaska-komunia2 opaska-komunia-3 opaska-komunia-4

Myślę, że wśród tylu propozycji wybór wianka komunijnego stanie się dużo łatwiejszy. Warto również skonsultować to z dzieckiem, by wianek podobał się zarówno mamie, jak i córce. Wianki komunijne mogą stać się również inspiracją do wykonania pasującej fryzury komunijnej.

Dodaj komentarz