Pudełka na ciasto – podziękowanie dla gości komunijnych

Na komunijnym stole bardzo ważną rolę spełnia tort komunijny czy też przygotowane specjalnie na tę okazję smakowite ciasta. Miło jest wręczyć gościom po przyjęciu podarek w postaci kilku kawałków wypieku, który będzie swego rodzaju podziękowaniem za przybycie i słodkim prezentem. Jak wręczyć ciasto w oryginalnej i nie wymagającej dużych przygotowań formie? Idealnym rozwiązaniem są pudełka na ciasto zdobione komunijnymi motywami.

Pudełka na ciasto komunijne występują w dwóch podstawowych kształtach: eleganckim kształcie z rączką oraz prostym kształcie prostopadłościanu. Każde z rodzajów pudełka ma swoje zalety: to z rączką prezentuje się gustownie i stylowo, natomiast drugi kształt jest bardzo prosty i łatwo ustawić go na półkach lodówki. Pudełka na ciasto komunijne wykonane są z grubego papieru, co powoduje, że nie nasiąkną i nie zmienią swojej struktury nawet po umieszczeniu w nich ciasta. Każde z pudełek można bardzo łatwo złożyć, część z nich to wzory „samoskładające się”, więc ich przygotowanie zajmuje kilka sekund. Oprócz niewątpliwej zalety w postaci funkcji praktycznej pudełka na ciasto prezentują się przepięknie. Jest to rewelacyjna forma podziękowania i świetny pomysł na prezenciki dla gości komunijnych. Wszystkie zdobione są typowo komunijnymi grafikami w postaci Hostii, Lilii, Konwalii czy innych kwiatów lub przepięknymi ornamentami. Kolorystyka pudełek jest bardzo zróżnicowana, co pozwala dopasować je do motywu przewodniego przyjęcia komunijnego. Możemy zdecydować się na wybór wzoru spójnego z pozostałymi dekoracjami, co będzie idealnym uzupełnieniem.

Pudełka z motywem typowo komunijnym
Pudełka zdobione komunijnymi symbolami to przede wszystkim pudełko w biało-złotej kolorystyce zdobione symbolem Hostii oraz eleganckie pudełko z grafiką kwiatów lilii, chleba i złotego kielicha. Te dwa wzory pięknie dopełniają kolekcje dekoracji komunijnych i idealnie wpisują się w pierwszokomunijny charakter. Pudełko na ciasto z kolekcji Hostia zdobione jest również napisem „słodkie podziękowanie”, co jest dodatkową zaletą, natomiast to z liliami oprócz napisu zdobi dodatkowo tekst: „I Komunia Święta”.

pudelko-hostia pudelko-lilie
Pudełka z kwiatowym motywem
Wśród pudełek z kwiatowym motywem warto wyróżnić przede wszystkim trzy wzory. Jednym z tegorocznych bestsellerów są majowe konwalie, więc możemy wykorzystać pudełko zdobione grafiką delikatnej gałązki konwalii. Jest to pudełko o bardzo prostym kształcie, wykonane w biało-zielonej kolorystyce, co powoduje, że sprawdzi się świetnie na przyjęciu komunijnym dziewczynki, jak i chłopca. Drugie pudełko to kartonik zdobiony bardzo elegancką białą różą. Jest to element będący częścią kolekcji dekoracji komunijnych z motywem białej róży. To pudełko prezentuje się bardzo elegancko i sprawdzi się na większości przyjęć komunijnych. Trzecia kwiatowa propozycja to pudełko polecane szczególnie na przyjęcia komunijne dziewczynki. Pojawia się na nim motyw piwonii w różowej kolorystyce. Piwonie prezentują się świeżo, lekko i delikatnie, więc jest to wybór jak najbardziej trafiony na Komunię.

pudelko-piwonia pudelko-konwalie pudelko-biala-roza
Pudełka zdobione ornamentami
Jeszcze inna propozycja to pudełka na ciasto zdobione motywem fantazyjnych ornamentów. Możemy zdecydować się na te w stonowanej kolorystyce zdobione napisem: „Dziękujemy” lub wybrać pudełka różowe bądź błękitne – odpowiednio dla dziewczynki lub chłopca. Są to propozycje bardzo uniwersalne, ale również stylowe, więc na pewno spodobają się gościom.

pudelko-vintage pudelko-elegancja pudelko-cinderella pudelko-roz pudelko-blekit
Pudełka na ciasto to świetny sposób, by wyrazić wdzięczność i podziękowanie za przybycie naszym najbliższym. Jest to szybki sposób na zapakowanie ciasta, a efekt jest rewelacyjny.

Dodaj komentarz