Pamiątki komunijne – Księgi Pamiątkowe I Komunii Świętej

Pierwsza Komunia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka. Organizując przyjęcie komunijne warto pomyśleć również o pamiątce z tego dnia, która wywoła wspomnienia i do której można będzie łatwo powrócić. Dziecko przystępujące do sakramentu Pierwszej Komunii na pewno otrzyma wiele pamiątek od rodziny, jednak dobrze jest postarać się o jedną pamiątkę, która zbierze wszystkie najważniejsze wspomnienia, przeżycia i zdjęcia w jednym miejscu.

Do tego rodzaju pamiątek komunijnych bez wątpienia należy zaliczyć Księgi Pamiątkowe Pierwszej Komunii Świętej. Księgi posiadają grube, w większości połyskujące okładki z typowo komunijnymi motywami. Każda z ksiąg zdobiona jest komunijnym motywem, który można dobrać do motywu przewodniego przyjęcia i dopasować go do wszystkich dekoracji.

Wielkość każdej z ksiąg to 21,5cm x 21,5cm, więc idealnie mieszczą się na półce. Każda z ksiąg posiada aż 40 białych kart wykonanych z wysokiej jakości papieru. Pierwsza z kart księgi posiada miejsce na uzupełnienie imienia dziecka oraz daty przyjęcia komunijnego, a także uroczysty tekst, który zachęca gości do wpisów i opowiada o przeznaczeniu księgi.

Księgi Pamiątkowe można wykorzystać podczas przyjęcia komunijnego na wiele sposobów. Mogą być tradycyjną księgą wpisów gości, która zbierze ich podpisy, porady czy życzenia. To jednak także pomysł na album ze zdjęciami w oryginalnej formie, który zbierze fotografie z dnia Komunii w jednym miejscu. Trzecim pomysłem jest wykorzystanie księgi jako osobistego pamiętnika, który dziecko może prowadzić uzupełniając swoje przeżycia i ważne chwile z dnia Pierwszej Komunii.

Księga to również pomysł na podziękowania dla gości komunijnych, szczególnie dla tych najbliższych, czyli dziadków oraz rodziców chrzestnych. Album można wypełnić rodzinnymi zdjęciami czy zabawnymi historiami. Takie podziękowanie na pewno spodoba się rodzinie i będzie dla nich wspaniałą pamiątką za pomoc w wychowywaniu i przygotowaniach.

Księgi pamiątkowe zdobione są motywami idealnie wpisującymi się w charakter uroczystości. Bardzo ładnie prezentują się księgi z motywem hostii. Świetnie sprawdzi się propozycja z połyskującą okładką zdobioną grafiką kielicha z hostią oraz gałązką winogron. Księga posiada również zdobienia w postaci złotych ornamentów, które dodają elegancji. Biało-złota kolorystyka sprawdzi się na większości przyjęć komunijnych, a motyw hostii wpisze się świetnie zarówno w dekoracje na przyjęciu dziewczynki, jak i chłopca. W otoczeniu księgi można zastosować inne komunijne dekoracje stołu z kolekcji Hostia, które stworzą spójną całość.

księga-pamiątkowa-kielichksięga=pamiątkowa-wnętrze

Druga propozycja z hostią to Księga Pamiątkowa w opcji ekskluzywnej – jej okładka została wykonana ze skóry w białym kolorze, a jedynym elementem ozdobnym jest złota połyskująca hostia pośrodku. Jest to propozycja minimalistyczna, ale bardzo klasyczna i gustowna.

księga-pamiątkowa-hostia

Jeżeli szukamy czegoś bardziej lekkiego i letniego warto sięgnąć po księgi z motywem kwiatowym. Na uroczystościach komunijnych świetnie sprawdzają się kwiaty lilii, do których można dobrać księgę z tym samym motywem. Jeżeli w naszej dekoracji stołu właśnie ten motyw się pojawia, będzie to świetne uzupełnienie.

księga-pamiątkowa-lilie

Tak samo dobrze sprawdza się motyw konwalii. Konwalie to typowe majowe kwiaty, więc tym bardziej polecane są na przyjęcia komunijne. Biało-zielona kolorystyka oraz grafika gałązki konwalii sprawia, że księga prezentuje się bardzo świeżo, lekko, lecz przy tym także bardzo elegancko.

księga-pamiątkowa-konwalie

Księgi Pamiątkowe to doskonały pomysł do wykorzystania na przyjęciu komunijnym. Będą wspaniałą pamiątką z tego ważnego dnia, który pozwoli zebrać wszystkie wspomnienia w jednym miejscu.

 

Dodaj komentarz