Pamiątki komunijne – przeczytaj artykuł ze sklepu ZlotyAniol.pl

Pamiątki komunijne to bardzo ważny aspekt przyjęcia komunijnego. Taką pamiątkę, czyli swego rodzaju prezent dla dziecka mogą wręczyć rodzice, ale też każdy z gości. Oczywiście najczęściej wręczana jest gotówka.

Pamiątki komunijne, pomysły na prezenty dla dziecka
Pomysły na pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Jak wręczyć gotówkę na Komunię?

Warto zrobić to w atrakcyjny i oryginalny sposób. Chętnie wybierane są drewniane pudełka na pieniądze, często dodatkowo opatrzone personalizacją, czyli osobistą dedykacją wraz z imieniem i datą przyjęcia. Istnieją też zabawne sposoby, jak skrzynka z zastrzykiem gotówki czy pierwszy milion. Dużą popularnością cieszą się także pamiątkowe skrzyneczki, do których dodatkowo można dołączyć pieniądze.

Pamiątki komunijne – jakie są najmodniejsze, najpiękniejsze?

Na czasie są zdecydowanie drewniane skrzyneczki, często wręczana jest biżuteria. Dla dziewczynek szczególnie polecamy pozłacane bransoletki czy łańcuszki z krzyżykiem. Można zdecydować się również na Biblię z imieniem czy wybrać drobiazg o charakterze religijnym, np. piękną dziesiątkę różańca w drewnianym pudełeczku.

Dziesiątka różańca jako pamiątka komunijna
Dziesiątka różańca jako pamiątka komunijna

Jaką pamiątkę komunijną wybrać? Polecamy artykuł ze sklepu ZlotyAniol.pl

W artykule możemy przeczytać, jakie pamiątki są aktualnie najchętniej wybierane i znaleźć oryginalne pomysły i rozwiązania. Poniżej publikujemy fragment artykułu:

Wręczenie odpowiedniego prezentu dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii może być dosyć problematyczne i niepotrzebnie zaprzątać głowę przed uroczystością. Pamiątki komunijne są najpopularniejszą wersją upominków dla dzieci komunijnych ze względu na ich nawiązania do religijnego charakteru uroczystości. Możecie zdecydować się na pamiątki komunijne ręcznie robione, lecz taki proces na pewno zajmie Wam dużo czasu. Jest to również opcja dla osób bardziej uzdolnionych manualnie. Jeżeli chcielibyście zaopatrzyć się w gotowy produkt, który będzie bardzo atrakcyjny i oryginalny, przedstawimy Wam kilka najciekawszych propozycji z naszej oferty. Warto również zaznaczyć, że pamiątki komunijne dla dziewczynek będą różniły się od wersji dla chłopców. Wybierzcie najlepszą opcję dla Waszego bohatera dnia, by sprawić mu ogromna niespodziankę i cudowną pamiątkę. 

WSKAZÓWKA: Zobacz w sklepie gotowe pomysły na prezent dla dziecka na Komunię

Dewocjonalia jako najlepsza pamiątka

Wiadome jest, że Komunia Święta to przede wszystkim jeden z najważniejszych sakramentów kościelnych. Ten dzień powinien być głównie przeżywany duchowo i emocjonalnie. Warto więc podkreślić ten charakter, zamiast wręczać dziecko kolejny prezent materialistyczny, który jedynie ma się prezentować. Warto przekazać młodemu człowiekowi dużo więcej tego wyjątkowego dnia.

Całość możecie przeczytać w sklepie ZlotyAniol.pl, polecamy artykuł: Pamiątki komunijne – wspaniałe prezenty na Komunię chłopca i dziewczynki

Dodaj komentarz