Pamiątka Chrztu Świętego – jaki prezent wybrać?

Chrzest Święty dziecka jest pierwszym ważnym wydarzeniem w jego życiu. Istotny jest więc wybór odpowiedniej pamiątki w formie upominku, by zachować te magiczne chwile na długi czas. Dziecko nie jest jeszcze w stanie zapamiętać całego przyjęcia, dlatego Pamiątka Chrztu Świętego powinna mieć taką formę, która pozwoli pokazać mu za kilka lat, jak wyglądał ten wyjątkowy dzień. Przede wszystkim należy wybierać piękne Pamiątki Chrztu Świętego, które staną się wyjątkową prezentem na długie lata. Świetnym rozwiązaniem będą Księgi Pamiątkowe, skrzyneczki z upominkami oraz wszelkiego rodzaju elementy ściśle związane z sakramentem – świeca i szatka.

Pamiątka Chrztu Świętego dla dziecka w pudełku. Wyjątkowy prezent dla dziecka na Chrzest ze złotym słonikiem na szczęście. Pamiątka Chrztu Świętego jest personalizowana i zdobiona imieniem dziecka.
Pamiątka Chrztu Świętego na szczęście w pudełku ze złotym słonikiem

Pamiątkowa Księga Chrztu Świętego

Z pewnością najbardziej atrakcyjną formą pamiątki Chrztu Waszego dziecka może być Księga Pamiątkowa na Chrzest. W środku przybyli goście zapisują swoje życzenia, pierwsze wspomnienia z dzieciątkiem. Po uroczystości rodzice mogą powklejać fotografie z imprezy, by stworzyć magiczną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Taki gadżet z pewnością zrobi furorę na przyjęciu i zachwyci najbliższych. Piękna wersja występuje w kolekcji Złote Stópki, której motywem przewodnim jest grafika małych stópek w złotym, metalicznym kolorze. Biała Księga prezentuje się bardzo elegancko, a dodatek białej wstążki świetnie dopełnia całość.

Pamiątka Chrztu Świętego dziecka w postaci personalizowanej księgi. Pamiątka zdobiona jest nadrukiem złoconych stópek oraz imieniem dziecka. Księga pamiątkowa na Chrzest pozwoli zachować wpisy, życzenia od gości oraz zdjęcia.
Pamiątka Chrztu Świętego dziecka – księga z imieniem i motywem złoconych stópek

Chcąc podkreślić płeć dziecka i wprowadzić nieco koloru, możecie zdecydować się na Pamiątkę Chrztu Świętego z grafiką kwiatów piwonii, dla dziewczynki, ponieważ jest ona wykonana w różowej kolorystyce z kwiatowym motywem. Natomiast dla chłopca idealną propozycją będzie Pamiątka Chrztu Świętego z grafiką błękitnym kwiatów. Ponieważ okładka zdobiona jest grafiką śpiącego chłopca w kwiatowym wianuszku w błękitnej kolorystyce. Takim upominkiem z pewnością ucieszycie rodziców i (za kilka lat) maluszka.

Wyjątkowa skrzynia z upominkami na Pamiątkę Chrztu Świętego

Jeżeli decydujecie się na wręczenie pamiątkowego prezentu z praktycznym charakterem to świetnym rozwiązaniem będzie skrzynka, w której możecie znaleźć drobne gadżety idealnie nadające się na Chrzest Święty. Dla dziewczynki najlepszym wyborem będzie skrzynka z talerzykiem i kubeczkiem z motywem jednorożca, ponieważ jest to najmodniejszy dziecięcy trend. Prezentuje się niezwykle uroczo i lekko. W środku znajduje się również tekst życzeń dla maluszka pośród pięknej grafiki. Dla chłopca idealnym rozwiązaniem będzie wersja z króliczkiem w błękitnych odcieniach. Bardziej uniwersalna wersją z pewnością będzie skrzynka, w której znajdziecie figurkę złotego słonika na szczęście oraz kilka czekoladek na osłodę. Pamiątkowy tekst życzeń świetnie dopełnia całość, tworząc magiczny upominek.

Pamiątka Chrztu Świętego w skrzyni z kubeczkiem i talerzykiem z melaminy. Prezent na Chrzest umieszczony jest w drewnianej skrzyni, która zdobiona jest personalizacją i grafiką króliczka.
Przepiękna Pamiątka Chrztu Świętego dla dziecka w skrzyni z motywem króliczka

Świeca i szatka jako wspaniała Pamiątka Chrztu Świętego

Ze względu na podniosły charakter uroczystości i przyjmowanie Sakramentu Chrztu Świętego w kościele, świetnym rozwiązaniem jako pamiątka Chrztu Świętego będzie świeca do Chrztu oraz szatka do Chrztu. Dlatego najlepszym wyborem będzie wersja klasyczna i elegancka. Dodatki złota i drobnych elementów graficznych sprawdzą się najlepiej. Możliwość personalizacji sprawia, że upominek jest bardzo wyjątkowy i oryginalny, dzięki czemu stanie się najlepszą pamiątką.

Świeca do Chrztu z imieniem dziecka i grafiką złotego wózeczka. Idealna Pamiątka Chrztu Świętego, którą może wręczyć Rodzic Chrzestny.
Ręcznie zdobiona świeca do Chrztu z imieniem dziecka i motywem złotego wózeczka

Paulina Proboll

Przeczytaj również Jak podziękować gościom na Chrzcie dziecka?

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz