Dekoracje komunijne kościoła. Jak udekorować kościół na Komunię?

Dekoracje komunijne kościoła to bardzo ważny element, o który należy zadbać podczas przygotowań. Odpowiednio dobrane nadadzą wyjątkowego klimatu i atmosfery. Pamiętajcie również, że podczas uroczystości w kościele wykonywane są pamiątkowe zdjęcia, warto więc zadbać, by wszystko pięknie się prezentowało. Warto wykorzystać ozdoby drewniane, styropianowe, podkreślające charakter sakramentu; białe materiały do stworzenia klimatu; aranżacje z żywych kwiatów na ławki; biały dywan… Możliwości jest masa i jedynie od Waszej wizji i stylistyki kościoła zależy na jakie elementy dekoracyjne się zdecydujecie. 

Drewniane dekoracje do kościoła

Świetnymi dodatkami do stworzenia wspaniałych aranżacji w kościele będą z pewnością wszelkiego rodzaju drewniane ozdoby, w kształtach podkreślających charakter sakramentu. Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Pierwszej Komunii jest zdecydowanie hostia. Duża hostia wykonana z drewnianej sklejki świetnie sprawdzi się powieszona na ścianach kościoła, nad ołtarzem czy przy wejściu. Cały zamysł aranżacyjny zależy od Waszego gustu. Warto zaopatrzyć się w kilka takich elementów dekoracyjnych, aby stworzyć niezwykle spójne i wyjątkowe dekoracje komunijne do kościoła. Biały kolor sprawia, że całość idealnie wpisuje się w klimat sakramentu.

Drewniana Hostia do dekoracji kościoła i wnętrza - jedna z najpopularniejszych ozdób
Drewniana Hostia do dekoracji kościoła i wnętrza – jedna z najpopularniejszych ozdób

Styropianowe dekoracje do Kościoła

Ciekawym wariantem będą również dekoracje komunijne kościoła ze styropianu. Pięknie będą wyglądać w aranżacjach z żywymi kwiatami, tworząc niezwykłe ozdoby. Kształt kielicha znakomicie podkreśli charakter uroczystości. Kielich pomalowany jest złotą, brokatową farbą, która pięknie odbija światło, nad nim znajduje się grafika hostii. Całość znakomicie się prezentuje. Podobnie jak w przypadku drewnianych dekoracji, warto zakupić kilka sztuk, które będą świetnie ze sobą współgrać.  

Dekoracje komunijne kościoła - styropianowy kielich do zawieszenia
Dekoracje komunijne kościoła – styropianowy kielich do zawieszenia
Napis IHS ze styropianu - pomysł, jak udekorować kościół i wnętrze na Komunię
Napis IHS ze styropianu – pomysł, jak udekorować kościół i wnętrze na Komunię

Dekoracje ławek w kościele na Komunię

Niezwykle ważne są dekoracje, które znajdują się na ławkach w kościele oraz w przejściu pomiędzy nimi. Jest to główny element w kościele, na który wszyscy zwracają uwagę jako pierwszy. Świetnym pomysłem będzie przyozdobienie ławek kwiatowymi girlandami, wieńcami. Żywe kwiaty sprawdza się najlepiej, lecz jeżeli zależy Wam na trwałości, zdecydowanie lepiej postawić na sztuczne. Piękny dywan ułożony na długość kościoła będzie cudowną bazą pod wszelkie dekoracje. Pomiędzy ławkami możecie rozsypać płatki róż w białym kolorze lub ustawić aranżacje ze świec w szklanych wazonach. Warto zaopatrzyć się również w białe materiały, które możecie podwiesić pod sufitem, nad ołtarzem lub przy wejściu. Stworzenie tak magicznych dekoracji na pewno nie jest proste. Kluczem do stworzenia niezwykłych aranżacji i cudownego wyglądu kościoła jest zachowanie umiaru i kierowanie się najnowszymi trendami na sezon 2020. Warto również skupić się głównie na białej kolorystyce, która świetnie podkreśla charakter sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Wianuszek z piankowych różyczek do dekoracji ławek w kościele
Warto wybrać wianuszek z piankowych różyczek, ponieważ pięknie i lekko udekoruje ławki w kościele

Komunijne dekoracje kościoła znajdziecie w sklepie internetowym ZlotyAniol.pl Polecam serdecznie!

Maria Ładocha

Dodaj komentarz