10 najmodniejszych propozycji jak udekorować stół komunijny


Dekoracje na stół komunijny przede wszystkim powinny być spójne i jednolite. Ważnym elementem jest więc, by odpowiednio wcześniej wybrać motyw przewodni uroczystości, którym będziecie kierować się podczas przygotowywania całego przyjęcia.

Jakie dekoracje komunijne na stół komunijny 2020?

Wśród najmodniejszych trendów na sezon 2020 króluje elegancka i klasyczna kolorystyka – biel, złoto, srebro oraz delikatny róż dla dziewczynek i błękit dla chłopców. Najpopularniejszym motywem są zdecydowanie akcenty religijne ze względu na charakter uroczystości. Hostia, kielich czy gołąb to elementy, które spotkacie najczęściej. Warto spojrzeć również na subtelne wykończenia roślinne, pojawiające się na ozdobach komunijnych. Jakich elementów użyć, by nie zapomnieć o niczym? Przedstawimy Wam 10 najmodniejszych propozycji na to, jak udekorować stół komunijny!  

Zobacz propozycje aranżacji stołu komunijnego na zdjęciach

  • Komunia ze złotą hostią – idealne rozwiązanie na eleganckie przyjęcie. Złoty bieżnik ułożony na białym obrusie stworzy idealne tło pod pozostałe dekoracje. Dobierając do tego serwetki, świeczniki, tabliczkę na stół przygotowujecie bardzo modne dekoracje stołu na Komunię Św.
Dekoracje na stół komunijny ze złotą Hostią
Dekoracje na stół komunijny ze złotą Hostią
  • Świetnym rozwiązaniem będzie wybór dekoracji w najmodniejszych kolorach – srebra i złota. Dobierając aranżacje z żywych kwiatów całość będzie się świetnie prezentować. 
Srebrno-złote dekoracje komunijne na stół komunijny
Srebrno-złote dekoracje komunijne
  • Komunia z motywem złota i akcentów roślinnych to świetne rozwiązanie! Serwetki z napisem “Pierwsza Komunia Święta” oraz tabliczka na stół z kolekcji Delikatne Kwiaty tworzą idealne połączenie.
Świeże dekoracje na Komunię z motywem roślinnym
Świeże dekoracje na Komunię z motywem roślinnym
  • Nowoczesny i elegancki akcent w postaci srebrnych dodatków pięknie będzie prezentował się na komunijnym stole. Dobierając do tego soczysto-zielone dodatki, tworzycie bardzo świeżą i lekką kompozycję.
Stół komunijny z konwaliami
Stół komunijny z konwaliami
  • Klasyczna biel w połączeniu z motywem eukaliptusa. Całość prezentuje się bardzo elegancko i lekko. Odpowiednie dodatki w odcieniach miedzi i postarzanego złota idealnie się sprawdzą w tej propozycji.
Botaniczne dekoracje komunijne z eukaliptusem
Botaniczne dekoracje komunijne z eukaliptusem

Eleganckie dekoracje na Komunię nie tylko z motywem kwiatowym

  • Całkowicie srebrna Komunia to strzał w dziesiątkę! Bieżnik, serwetki oraz upominki dla gości w tym kolorze, przełamane białym obrusem to absolutnie modne i eleganckie rozwiązanie. Subtelne aranżacje kwiatowe na stołach dopełnią całości, dodając świeżości. 
Dekoracje na Komunię ze srebrną koronką
Dekoracje na Komunię ze srebrną koronką
  • Do klasycznych białych dekoracji, warto dodać odrobinę koloru. Piękne akcenty różowych kwiatów znakomicie sprawdzą się na Komunii Waszej córki. Wszelkie dodatki z tym motywem świetnie będą prezentować się na delikatnym i dziewczęcym przyjęciu.
Propozycja na stół komunijny dla dziewczynki
  • Styl rustykalny i vintage pojawiają się jako liderzy wśród trendów komunijnych. Uroczystość w tym klimacie z pewnością będzie prezentować się okazale i modnie. Brązowe dodatki z elementami białej koronki świetnie sprawdzą się zarówno u chłopca, jak i dziewczynki.
Styl rustykalny na Komunię Świętą
Styl rustykalny na Komunię Świętą
  • Stawiając na więcej koloru, warto zakręcić się wokół tej kompozycji. Biel połączona z pudrowym różem i brzoskwinią prezentuje się uroczo i delikatnie. Subtelne dodatki kolorystyczne nie przytłaczają całości, a jedynie nadają charakteru.
Śliczna dekoracja na Komunię dziewczynki w odcieniach różu
Śliczna dekoracja na Komunię dziewczynki w odcieniach różu
  •  Na przyjęcie komunijne chłopca świetnie sprawdzą się dodatki w odcieniach błękitu. Piękne aranżacje kwiatowe w połączeniu ze świecami dadzą wspaniały efekt, zachwycający wszystkich gości.
Błękitna propozycja dla chłopca

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do stworzenia magicznych dekoracji na stół komunijny, które oczarują gości. Czekamy na Wasze kompozycje z użyciem naszych produktów! 

Zobacz także przykłady jak udekorować stół komunijny na filmie:

Przykłady jak udekorować stół komunijny pokazane na filmie

Katarzyna Pąder

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz