Podziękowania dla gości komunijnych

Upominki dla gości komunijnych to dodatek, o którym nie można zapomnieć organizując przyjęcie komunijne. Prezenciki dla gości pozwolą wyrazić wdzięczność i w elegancki sposób podziękować za przybycie. Nie musimy decydować się na zakup drogich i skomplikowanych prezentów, gdyż nie liczy się cena, a gest i wartość sentymentalna. Upominek powinien ucieszyć każdego z gości i sprawić mu naturalną radość. Warto wręczyć coś, co rodzina zachowa na dłużej. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie prezencików spersonalizowanych, to znaczy zdobionych imieniem dziecka przystępującego do sakramentu Pierwszej Komunii oraz datą uroczystości. Można wykorzystać elementy z napisami bądź zastosować tylko drobny dodatek z personalizacją, np. bilecik z imieniem i komunijną grafiką. Personalizowane upominki to miły gest i pamięć o najbliższych.

Upominkiem, który spodoba się na pewno i idealnie wpisuje się w komunijny klimat są drobne aniołki. Wykonane z masy alabastrowej lub ceramiki najczęściej zachowują dbałość o najmniejszy szczegół i prezentują się bardzo oryginalnie. Malutkie aniołki możemy schować w specjalnych pudełeczkach lub umieścić je w woreczkach z organzy. Będą prezentować się oryginalnie i wyjątkowo elegancko. Jeżeli zależy nam na większych podziękowaniach, które możemy wręczyć dziadkom lub rodzicom chrzestnym dobrym wyborem będą duże alabastrowe anioły. Można pokusić się o zakup już zapakowanych w komplecie z woreczkiem celofanowym oraz kokardką lub razem z dzieckiem samodzielnie wykonać opakowanie. Będzie to dodatkowy wyraz wdzięczności, a wspólna praca na pewno zaowocuje.

9635_0 9018_1 9017_2 8611_1 8451_0 8382_0

Bardzo dobrze sprawdzają się również komunijne pudełeczka w kształcie serduszek lub kwadracików. Takie pudełeczka najpiękniej wyglądają z dowiązaną do nich satynową kokardką. Można zaopatrzyć się w gotowe kokardki, które jedynie dowiążemy do pudełka uzyskując świetny efekt. Pudełeczek oczywiście nie wręczamy pustych! W środku mogą się znaleźć wspomniane wyżej aniołki czy słodkie migdały. Podobnie można wykorzystać woreczki z organzy. Półprzezroczysty materiał pozwoli zobaczyć, co jest w środku, wiec nasz upominek powinien prezentować się elegancko i ładnie. Woreczki z organzy warto ozdobić bilecikiem z podziękowaniem lub wybrać te z ozdobną falbanką, które wyglądają uroczo.

5939_3 5948_0 6006_1 6009_0 6023_0 6306_4 9871_0 9894_0 9904_0

Świetny pomysł to podarowanie gościom niespodzianki – pudełka na ciasto ze smaczną zawartością na pewno ich zaskoczą i sprawią dużą przyjemność. Takie pudełka pozwalają w elegancki sposób podzielić się naszymi wypiekami i osłodzić rodzinie czas. Pudełka zdobione są pięknymi, komunijnymi motywami, można je także dobrać do pozostałych dekoracji komunijnych. Decydując się na kolorystykę biało-złotą lub kwiatowy motyw otrzymujemy elegancki produkt, który na pewno spodoba się gościom. Pudełka występują w dwóch kształtach: stylowym z rączkom oraz nowocześnie prostym, które świetnie mieści się w lodówce. Łatwość złożenia i niewielka cena sprawia, że jest to wręcz niezbędny dodatek.

5956_3 5958_4 7386_4 9599_0

Miłym gestem będzie także wręczenie słodkiej niespodzianki. Bardzo ładnie i oczywiście smacznie prezentują się czekoladki komunijne czy słodkie lizaki zdobione pięknymi wzorami. Lizaki i czekoladki to tylko część słodkich upominków. Można wykorzystać także symboliczne migdały w lukrze czy zdrowe polskie miodki.

czekoladka-dla-gości czekoladka-komunijna czekoladki-komunijne migdały miód-komunijny

Upominki dla gości to element, o którym nie można zapomnieć organizując przyjęcie komunijne dziecka. Jest to niedrogi, a efektowny dodatek, który wywoła radość na twarzach komunijnych gości.

Dodaj komentarz